AFMESO040BO 285 mm x 285 mm x 40 mm foam tray for board games - 36 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
The 36 compartments have the following dimensions:
  • 20 compartments: 47 mm long x 31 mm wide x 30 mm deep
  • 12 compartments: 51 mm long x 29 mm wide x 30 mm deep
  • 4 compartments: 47 mm long x 22 mm wide x 30 mm deep
The foam tray has the dimensions: 285 mm x 285 mm x 40 mm total height (30 mm usable height + 10 mm foam base).