AFMFGB085BO 285 mm x 285 mm x 85 mm foam tray for board games with 27 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
The compartments of different sizes are ideal for protecting figures and organizing accessories such as tokens, markers and tiles. One compartment offers space for standard size game cards (Standard Card Game Size 63 mm x 88 mm).
The 27 compartments have the following dimensions:
  • 1 compartment: 99 mm long x 65 mm wide x 75 mm deep
  • 2 compartments: 85 mm long x 85 mm wide x 75 mm deep
  • 2 compartments: 76 mm long x 48 mm wide x 75 mm deep
  • 2 compartments: 68 mm long x 37 mm wide x 75 mm deep
  • 20 compartments: 37 mm long x 31 mm wide x 75 mm deep
The foam tray has the dimensions: 285 mm x 285 mm x 85 mm total height (75 mm usable height + 10 mm foam base).