AG050ZC07 50 mm foam tray for Zombicide Season 3 Rue Morgue
  • Visa
  • 1 crossed slot for Tent-Cards, Team-Cards and accessories with the dimension 125 mm x 65 mm x 40 mm height and 100 mm x 72 mm x 40 mm height
  • 3 slots for Mini Cards in sleeves (Zombie cards, Equipment cards and Wounded cards) - compartment size 78 mm x 52 mm x 40 mm height
  • 27 slots for figures - compartment size 27 mm x 25 mm x 40 mm height
  • 10 slots for bigger figures - compartment size 29 mm x 30 mm x 40 mm height
  • 2 slots for big figures - compartment size 40 mm x 30 mm x 40 mm height
  • 1 slots for huge monsters - compartment size 78 mm x 52 mm x 40 mm height
Dimension for this board game foam tray is 295 mm x 295 mm x 50 mm. The 50 mm thickness is the result from 10 mm base and tray with 40 mm effective usable height.
  • Dimension 295 mm x 295 mm x 50 mm