AGDK050BO 295 mm x 295 mm x 50 mm foam tray for board game boxes
  • Visa
You can also find this product here:
Foam tray with 44 slots. Ready to use - glued 10 mm foam base. Slot size:
  • 1 crossed slot with 125 mm x 65 mm x 40 mm and 100 mm x 72 mm x 40 mm
  • 27 slots 25 mm x 25 mm x 40 mm
  • 4 slots 78 mm x 52 mm x 40 mm
  • 2 slots 42 mm x 30 mm x 40 mm
  • 10 slots 29 mm x 30 mm x 40 mm
Dimension for this board game foam tray is 295 mm x 295 mm x 50 mm. The 50 mm thickness is the result from 10 mm base and tray with 40 mm effective usable height.
  • Dimension 295 mm x 295 mm x 50 mm