AGMEHQ035BO 295 mm x 295 mm x 35 mm foam tray for board games - 23 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
The 23 compartments have the following dimensions:
  • 3 card compartments: 100 mm long x 65 mm wide x 25 mm deep
  • 2 card compartments: 67 mm long x 50 mm wide x 25 mm deep
  • 1 compartments: 125 mm long x 99/74 mm wide x 25 mm deep
  • 2 round compartments: 52 mm diameter, 25 mm deep
  • 12 round compartments: 25 mm diameter, 25 mm deep
  • 1 shaped compartment: 40 mm long (one side) x 35 mm wide (one side) x 25 mm deep
  • 1 shaped compartment: 54 mm long (one side) x 46 mm wide (one side) x 25 mm deep
The foam tray has the dimensions: 295 mm x 295 mm x 35 mm total height (25 mm usable height + 10 mm foam base).