AGMEQN060BO 295 mm x 295 mm x 60 mm foam tray for board games - 16 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
The 16 compartments have the following dimensions:
  • 5 compartments: 46 mm long x 37 mm wide x 50 mm deep
  • 4 compartments: 50 mm long x 26 mm wide x 50 mm deep
  • 2 compartments: 38 mm long x 26 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment: 74 mm long x 70 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment: 70 mm long x 50 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment: 207 mm long x 146 mm wide x 50 mm deep
  • 2 card compartments: 70 mm long x 47 mm wide x 50 mm deep
The foam tray has the dimensions: 295 mm x 295 mm x 60 mm total height (50 mm usable height + 10 mm foam base).