AGMEWY060BO 295 mm x 295 mm x 60 mm foam tray for board games with 34 compartments
  • Visa
This 60 mm mm high foam tray is divided into 34 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 8 compartments: 48 mm long x 34 mm wide x 50 mm deep
  • 5 compartments: 35 mm long x 27 mm wide x 50 mm deep
  • 4 compartments: 28 mm long x 26 mm wide x 50 mm deep
  • 4 compartments: 26 mm long x 26 mm wide x 50 mm deep
  • 2 compartments: 48 mm long x 43 mm wide x 50 mm deep
  • 2 compartments: 37 mm long x 26 mm wide x 50 mm deep
  • 2 compartments, hexagonal: 65 mm long x 61 mm wide x 50 mm deep
  • 2 compartments, hexagonal: 49 mm long x 44 mm wide x 50 mm deep
  • 2 compartments, hexagonal: 36 mm long x 29 mm wide x 50 mm deep
  • 2 compartments, hexagonal: 37 mm long x 44 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment, center: 125 mm long x 98 mm wide x 50 mm deep
This foam tray has the following dimensions: 295 mm long x 295 mm wide x 60 mm total height (50 mm usable height + 10 mm foam base).