AGMFCS050BO 295 mm x 295 mm x 50 mm foam tray for board games with 26 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 50 mm mm high foam tray is divided into 26 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 11 compartments: 26 mm long x 28 mm wide x 40 mm deep
  • 4 compartments: 28 mm long x 40 mm wide x 40 mm deep
  • 3 compartments: 36 mm long x 51 mm wide x 40 mm deep
  • 3 compartments: 52 mm long x 78 mm wide x 40 mm deep
  • 1 compartment: 110 mm long x 217 mm wide x 40 mm deep
  • 1 compartment: 50 mm long x 51 mm wide x 40 mm deep
  • 1 compartment: 26 mm long x 58 mm wide x 40 mm deep
  • 1 compartment: 34 mm long x 47 mm wide x 40 mm deep
  • 1 compartment: 36 mm long x 56 mm wide x 40 mm deep
This foam tray has the dimensions: 295 mm x 295 mm x 50 mm total height (40 mm usable height + 10 mm foam base).