CQMEID050BO Feldherr GWA-Size foam tray with 7 compartments
  • Visa
Feldherr foam trays in GWA-Size and GWB-Size are compatible with various GW transport cases with internal dimensions of 272 mm x 211 mm. These include, for example, the Citadel Crusade Figure Case, Citadel Battle Figure Case, Citadel Skirmish Case, as well as the Warhammer 40,000 Carry Case.
Two Feldherr GWA-Size (211 mm long x 136 mm wide) inserts placed side by side add up to the footprint of one GWB-size (272 mm long x 211 mm wide) insert.
The foam tray has the dimensions: 211 mm x 136 mm x 50 mm total height (40 mm usable height + 10 mm foam base).