DSMEYK050BO 50 mm Double-Size foam tray with 7 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 50 mm mm high foam tray is divided into 7 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 7 compartments: 510 mm long x 30 mm wide x 40 mm deep
This Double-Size foam tray has the following dimensions: 550 mm x 345 mm x 50 mm total height (40 mm usable height + 10 mm foam base).