FS035BA03 Foam Tray for Bolt Action - 50 miniatures
  • Visa
This foam tray features 50 compartments for the safe storage of your 28 mm Bolt Action infantry-units.
The 50 compartments have the following dimensions:
  • 40 compartments: 40 mm long x 25 mm wide x 25 mm deep
  • 10 compartments: 52 mm long x 25 mm wide x 25 mm deep
The compartments will thus hold figures on 25 mm bases – the fine-pored foam will reliably protect against breaking parts and scratches.
The foam tray has the dimensions: 345 mm x 275 mm x 35 mm total height (25 mm usable height + 10 mm foam base).