FS035BA04 Foam Tray for Bolt Action - 34 miniatures
  • Visa
This foam tray has 34 compartments for the safe storage of 28 mm Bolt Action miniatures.
The 34 compartments have the following dimensions:
  • 16 compartments: 50 mm long x 25 mm wide x 25 mm deep
  • 12 compartments: 54 mm long x 40 mm wide x 25 mm deep
  • 4 compartments: 79 mm long x 28 mm wide x 25 mm deep
  • 2 compartments: 75 mm long x 28 mm wide x 25 mm deep
The foam tray has the dimensions: 345 mm x 275 mm x 35 mm total height (25 mm usable height + 10 mm foam base).