FSBF090BO foam tray for Star Wars X-WING Tantive IV (CR90)
  • Visa
  • 1 compartment for a Tantive IV (CR 90)
  • 1 compartment for Bases, Motion templates
  • 1 compartment for ship card and large playing cards
  • 1 compartment for stand
  • 1 compartment for tokens / markers or another spaceship on Base
  • 5 compartments for tokens / markers or each another spaceship on Base
  • fits in all Feldherr full-size bags and cases!
Dimension Feldherr Full-Size (FS) Foam Trays: 345 mm x 275 mm x 90 mm.
The 90 mm thickness for this foam tray is the result from 10 mm foam base and foam tray with 80 mm effective height.