FSMFFM140BO 140 mm Full-Size foam tray with 5 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
The 5 compartments of the foam tray have the following dimensions:
  • 2 compartments: approx. 81 mm long x 56 mm wide x 130 mm deep
  • 1 compartment: 171 mm long x 185 mm wide x 130 mm deep
  • 1 compartment: 140 mm long x 80 mm wide x 130 mm deep
  • 1 compartment: 140 mm long x 160 mm wide x 130 mm deep
The Full-Size foam tray has the dimensions: 345 mm x 275 mm x 140 mm total height (130 mm usable height + 10 mm foam base).