GGMFEG030BO 125 mm x 100 mm x 30 mm foam tray for board games with 13 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 30 mm high foam tray is divided into 13 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 10 compartments: 29 mm long x 17 mm wide x 20 mm deep
  • 3 compartments: 32 mm long x 17 mm wide x 20 mm deep
This foam tray has the dimensions: 125 mm x 100 mm x 30 mm total height (20 mm usable height + 10 mm foam base).