HBMFIT060BO 394 mm x 294 mm x 60 mm foam tray for board games with 29 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 60 mm high foam tray is divided into 29 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The 29 compartments have the following dimensions:
  • 10 compartments: 60 mm long x 45 mm wide x 50 mm deep
  • 5 compartments: 40 mm long x 26 mm wide x 50 mm deep
  • 3 compartments: 54 mm long x 26 mm wide x 50 mm deep
  • 2 compartments: 60 mm long x 18 mm wide x 50 mm deep
  • 2 compartments: 50 mm long x 26 mm wide x 50 mm deep
  • 2 compartments: 54 mm long x 25 mm wide x 50 mm deep
  • 2 compartments: 40 mm long x 25 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment: 118 mm long x 83 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment: 94 mm long x 68 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment: 232 mm long x 154 mm wide x 50 mm deep
This foam tray has the dimensions: 394 mm x 294 mm x 60 mm total height (50 mm usable height + 10 mm foam base).