HRMFIA095BO 335 mm x 310 mm x 95 mm foam tray for board games with 34 compartments
  • Visa
This 95 mm high foam tray is divided into 34 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 10 compartments: 60 mm long x 45 mm wide x 85 mm deep
  • 8 compartments: 25 mm long x 25 mm wide x 85 mm deep
  • 4 compartments: 30 mm long x 30 mm wide x 85 mm deep
  • 4 compartments: 25 mm long x 31 mm wide x 85 mm deep
  • 2 compartments: 29 mm long x 34 mm wide x 85 mm deep
  • 1 compartment: 151 mm long x 69 mm wide x 85 mm deep
  • 1 compartment: 103 mm long x 115 mm wide x 85 mm deep
  • 1 compartment: 65 mm long x 45 mm wide x 85 mm deep
  • 1 compartment: 51 mm long x 50 mm wide x 85 mm deep
  • 1 compartment: 30 mm long x 45 mm wide x 85 mm deep
  • 1 compartment: circular x diameter 98 mm x 85 mm deep
This foam tray has the dimensions: 335 mm x 310 mm x 95 mm total height (85 mm usable height + 10 mm foam base).