HS030A004 Feldherr foam tray for Star Wars Armada - small and medium bases
  • Visa
On this Feldherr Half-Size foam insert you can store your plastic bases neatly and well protected. The insert has four tailor-made compartments for two bases for small ships (43 mm x 71 mm) and two bases for medium-sized ships (63 mm x 102 mm).
The square compartment can be used for additional accessories such as dials.
  • The square compartment is 60 mm long x 60 mm wide and 20 mm deep.
The foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 30 mm total height (20 mm usable height + 10 mm foam base).