HS035A014 35 mm foam tray for miniatures in scale 1:100 (15 mm) - 16 compartments
  • Visa
This Feldherr foam tray has 16 same-sized compartments for the clear and safe storage of wargaming miniatures in scale 1:100 (15 mm), e. g. miniatures of the games "Flames of War" or "Dropzone Commander".
  • Each of the 16 compartments is 54 mm long x 35 mm wide x 25 mm deep.
The foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 35 mm total height (25 mm usable height + 10 mm foam base).