HS045A003 Feldherr foam tray for Shadows of Brimstone - 10 compartments
  • Visa
This Feldherr foam tray has 10 compartments for the safe and orderly storage of small and medium-sized "Shadows of Brimstone" miniatures. It is ideally suited for models on 32 mm bases. The fine-pored foam provides reliable protection against damage – delicate parts stay intact, the color of painted models remains unharmed.
The 10 compartments have the following dimensions:
  • 8 compartments: 54 mm long x 41 mm wide x 35 mm deep
  • 2 compartments: 54 mm long x 93 mm wide x 35 mm deep
The Half-Size foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 x mm 45 mm total height (35 mm usable height + 10 mm foam base).