HS050A116 Feldherr foam tray for Warhammer Fantasy - 12 compartments
  • Visa
On this Feldherr foam tray you have space for up to 12 miniatures of your army. The insert is especially suitable for storing bulky infantry units on 40 mm x 40 mm base or smaller sized cavalry units on 25 mm x 50 mm base.
  • Each of the 12 compartments is 54 mm long x 41 mm wide x 40 mm deep.
The Half-Size foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 50 mm total height (40 mm usable height + 10 mm foam base).