HS050A124 Feldherr foam tray for Raging Heroes - 10 compartments
  • Visa
On this Half-Size foam tray you have space for up to 10 miniatures of your Raging Heroes. The insert is ideal for storing models on up to 40 mm bases
The 10 compartments have the following dimensions:
  • 4 compartments: 64 mm long x 44 mm wide x 40 mm deep
  • 4 compartments: 60 mm long x 44 mm wide x 40 mm deep
  • 1 compartment: 75 mm long x 40 mm wide x 40 mm deep
  • 1 compartment: 50 mm long x 40 mm wide x 40 mm deep
The foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 50 mm total height (40 mm usable height + 10 mm foam base).