HS085A013 Feldherr foam tray for Oak and Iron - 12 compartments
  • Visa
This Half-Size foam tray is divided into 12 elongated and deep compartments.
Therefore it's ideal for storing and transporting your ships without bases.
The bases can be stored seperated in one of the compartments.
The 12 compartments have the following dimensions:
  • 8 compartments: 79 mm long x 28 mm wide x 75 mm deep
  • 4 compartments: 70 mm long x 28 mm wide x 75 mm deep
  • This foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 85 mm total height (75 mm usable height + 10 mm foam base).