  • Visa
X-Wing Scum and Villainy foam tray.
Special tailored foam for:
  • 1 x Y-Wing or Kihraxz fighter
  • 2 x Z-95
  • 2 x StarViper
  • 2 x M3-A
  • 2 x IG-2000
  • small and large bases
  • cards (in sleeves)
  • compartment for tokens / markers or another spaceship
  • fits in all Feldherr bags, backpacks and cases!
Dimension Feldherr Half-Size (HS) Foam Trays: 275 mm x 172 mm x 40 mm.
The 40 mm thickness for this foam tray is the result from 10 mm foam base and foam tray with 30 mm effective height.