HSMEOM125BO Feldherr foam tray for Tyrannofex
  • Visa
  • The compartment is also suitable for the storage of a Tervigon model.
Two additional compartments can be filled with more small miniatures of your Tyranid hive.
The two compartments have the following dimensions:
  • 1 compartment: 50 mm long x 40 mm wide x 115 mm deep
  • 1 compartment: 40 mm long x 40 mm wide x 115 mm deep
The Half-Size foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 125 mm total height (115 mm usable height + 10 mm foam base)