HUMFIQ060BO 258 mm x 258 mm x 60 mm foam tray for board games with 20 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 60 mm high foam tray is divided into 20 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 1 compartment: 60 mm long x 45 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment: 75 mm long x 50 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment: 80 mm long x 22 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment: 151 mm long x 79 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment: 51 mm long x 22 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment: 51 mm long x 51 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment: 95 mm long x 74 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment: 95 mm long x 70 mm wide x 50 mm deep
  • 1 compartment: 80 mm long x 27 mm wide x 50 mm deep
  • 2 compartments: 36 mm long x 30 mm wide x 50 mm deep
  • 9 compartments: 22 mm long x 22 mm wide x 50 mm deep
This foam tray has the dimensions: 258 mm x 258 mm x 60 mm total height (50 mm usable height + 10 mm foam base).