IJMFKN050BO 219 mm x 146 mm x 50 mm foam tray for board games with 9 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 50 mm high foam tray is divided into 9 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 2 compartments: 60 mm long x 45 mm wide x 40 mm deep
  • 2 compartments: 40 mm long x 34 mm wide x 40 mm deep
  • 2 compartments: 40 mm long x 72 mm wide x 40 mm deep
  • 1 compartment: 34 mm long x 103 mm wide x 40 mm deep
  • 2 compartments: 50 mm long x 72 mm wide x 40 mm deep
This foam tray has the dimensions: 219 mm x 146 mm x 50 mm total height (40 mm usable height + 10 mm foam base).