AFMEXM060BO Feldherr foam tray for Star Wars: Armada - core game box
  • Visa
Each one of your two rebel ships and the massive Star-Destroyer get a custom-made compartment in the 60 mm high insert. Here you can safely store all assembled Squadrons, as well as Command Dials, Speed Dials, Attack Dice, Victory, and Command tokens. Fits into the core game box from Star Wars: Armada.
This Feldherr foam tray has the dimensions: 285 mm x 285 mm x 60 mm total height (50 mm usable height + 10 mm foam base).