AFMEEL035BO 285 mm x 285 mm x 35 mm foam tray - 36 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
The 36 compartments have the following dimensions:
  • 29 compartments: 50 mm long x 25 mm wide x 25 mm deep
  • 2 compartments: 49 mm long x 46 mm wide x 25 mm deep
  • 2 compartments: 46 mm long x 36 mm wide x 25 mm deep
  • 2 compartments: 36 mm long x 35 mm wide x 25 mm deep
  • 1 compartment: 90 mm long x 36 mm wide x 25 mm deep
The foam tray has the dimensions: 285 mm x 285 mm x 35 mm total height (25 mm usable height + 10 mm foam base).