AYMFGQ070BO 420 mm x 300 mm x 70 mm foam tray for board games with 22 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 70 mm high foam tray is divided into 22 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 10 compartments: 68 mm long x 46 mm wide x 60 mm deep
  • 6 compartments: 68 mm long x 46 mm wide x 60 mm deep
  • 3 compartments: 95 mm long x 75 mm wide x 60 mm deep
  • 2 compartments: 78 mm long x 52 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartments: 102 mm long x 55 mm wide x 60 mm deep
This foam tray has the dimensions: 420 mm x 300 mm x 70 mm total height (60 mm usable height + 10 mm foam base).