BHMFKK050BO 314 mm x 314 mm x 50 mm foam tray for board games with 36 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 50 mm high foam tray is divided into 36 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 4 compartments: 60 mm long x 45 mm wide x 40 mm deep
  • 2 compartments: 66 mm long x 31 mm wide x 40 mm deep
  • 2 compartments: 35 mm long x 31 mm wide x 40 mm deep
  • 4 compartments: 78 mm long x 62 mm wide x 40 mm deep
  • 24 compartments: 45 mm long x 31 mm wide x 40 mm deep
This foam tray has the dimensions: 314 mm x 314 mm x 50 mm total height (40 mm usable height + 10 mm foam base).