FSMFEY045BO 45 mm Full-Size foam tray with 17 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 45 mm high foam tray is divided into 17 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 6 compartments: 60 mm long x 45 mm wide x 35 mm deep
  • 4 compartments: 40 mm long x 40 mm wide x 35 mm deep
  • 2 compartments: 182 mm long x 42 mm wide x 35 mm deep
  • 2 compartments: 158 mm long x 38 mm wide x 35 mm deep
  • 2 compartments: 130 mm long x 32 mm wide x 35 mm deep
  • 1 compartment: 156 mm long x 38 mm wide x 35 mm deep
This Full-Size foam tray has the dimensions: 345 mm x 275 mm x 45 mm total height (35 mm usable height + 10 mm foam base).