HS035A006 35 mm foam tray for miniatures in scale 1:100 (15 mm) – 30 compartments
  • Visa
This Feldherr foam tray has 30 same-sized compartments for the clear and safe storage of wargaming miniatures in scale 1:100 (15 mm). The tray is thus ideally suited for miniatures of e. g. the games "Flames of War" or “Dropzone Commander".
  • Each of the 30 compartments is 32 mm long x 20 mm wide x 25 mm deep.
The Half-Size foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 35 mm total height (25 mm usable height + 10 mm foam base).