HS065DC13 foam tray for Descent: Journeys in the Dark 2nd Edition - Visions of Dawn
  • Visa
You can also find this product here:
  • The half-size foam tray measures 275 mm x 172.5 mm x 65 mm.
  • The individual compartments have a usable height of 55 mm. A 10 mm thick foam base adds the mat up to a total height of 65 mm.
The 14 compartments have the following dimensions:
  • 2 compartments: 60 mm long x 71 mm wide x 55 mm deep
  • 4 compartments: 51 mm long x 71 mm wide x 55 mm deep
  • 4 compartments: 33 mm long x 36 mm wide x 55 mm deep
  • 4 compartments: 33 mm long x 30 mm wide x 55 mm deep