HSCT060BO 60 mm Half-Size foam tray - 18 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
The 18 compartments have the following dimensions:
  • 8 compartments: 36 mm long x 33 mm wide x 50 mm deep
  • 6 compartments: 36 mm long x 72 mm wide x 50 mm deep
  • 4 compartments: 36 mm long x 33 mm wide x 50 mm deep, one rounded corner
The tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 60 mm total height (50 mm usable height + 10 mm foam base).