HSMEHN045BO 45 mm half-size foam tray with 8 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
The 8 compartments have the following dimensions:
  • 4 round compartments with 52 mm diameter
  • 1 compartment: 52 mm long x 22 mm wide x 35 mm deep.
  • 1 compartment: 84 mm long x 84 mm wide x 35 mm deep.
  • 1 compartment: 67 mm long x 67 mm wide x 35 mm deep.
  • 1 compartment: 97 mm long x 79 mm wide x 35 mm deep.
The foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 45 mm total height (35 mm usable height + 10 mm foam base)