HSMFAA070BO 70 mm Half-Size foam tray with 12 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 70 mm mm high foam tray is divided into 12 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The 12 compartments have the following dimensions:
  • 8 compartments: 33 mm long x 45 mm wide x 60 mm deep
  • 4 compartments: 73 mm long x 70 mm wide x 60 mm deep
This Half-Size foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 70 mm total height (60 mm usable height + 10 mm foam base).