HSMFFB095BO 95 mm Half-Size foam tray with 8 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 95 mm high foam tray is divided into 8 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 5 compartments: 60 mm long x 45 mm wide x 85 mm deep
  • 2 compartments: 95 mm long x 55 mm wide x 85 mm deep
  • 1 compartment: 125 mm long x 95 mm wide x 85 mm deep
This Half-Size foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 95 mm total height (85 mm usable height + 10 mm foam base).