HZMFJC070BO 280 mm x 235 mm x 70 mm foam tray for board games with 29 compartments
  • Visa
This 70 mm high foam tray is divided into 29 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 4 compartments: 60 mm long x 45 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartment: 52 mm long x 35 mm wide x 60 mm deep
  • 16 compartments: 27 mm long x 25 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartment: 87 mm long x 82 mm wide x 60 mm deep
  • 2 compartments: 38 mm long x 35 mm wide x 60 mm deep
  • 2 compartments: 25,5 mm long x 35 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartment: 57 mm long x 44 mm wide x 60 mm deep
  • 2 compartments: 73 mm long x 95 mm wide x 60 mm deep
This foam tray has the dimensions: 280 mm x 235 mm x 70 mm total height (60 mm usable height + 10 mm foam base).