IG045A001 foam tray for Really Useful Boxes - 20 miniatures
  • Visa
This 45 mm tall foam tray is divided into 20 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of up to 20 miniatures on bases up to 35 mm. It doesn’t matter to which game system they belong. The set works reliably with miniatures from GamesWorkshop, Star Wars Legion, or Kingdom Death.
The foam tray fits effortlessly into 4L and 9L Really Useful Boxes.
All compartments have the following dimensions: 54 mm long x 35 mm wide x 35 mm deep
This foam tray has the dimensions: 342 mm x 212 mm x 45 mm total height (35 mm usable height + 10 mm foam base).