AG050ZC05 50 mm foam tray for Zombicide Season 2 Prison Outbreak
  • Visa
  • 1 slot for Car-Cards - compartment size 59 mm x 106 mm x 40 mm height
  • 3 slots for Mini Cards in sleeves (Zombie cards, Equipment cards and Wounded cards) - compartment size 78 mm x 52 mm x 40 mm height
  • 18 slots for bigger figures - compartment size 25 mm x 37,5 mm x 40 mm height
  • 18 slots for figures - compartment size 25 mm x 30 mm x 40 mm height
  • 2 slots for big figures - compartment size 29 mm x 59 mm x 40 mm height
  • 2 slots for huge figures - compartment size 47 mm x 59 mm x 40 mm height
Dimension for this board game foam tray is 295 mm x 295 mm x 50 mm. The 50 mm thickness is the result from 10 mm base and tray with 40 mm effective usable height.
  • Dimension 295 mm x 295 mm x 50 mm