AG055AQ04 55 mm foam tray for Arcadia Quest
  • Visa
Dimension for this board game foam tray is 295 mm x 295 mm x 55 mm. The slot size:
  • 1 slot for one huge monster; compartment size 70 mm x 60 mm x 45 mm
  • 2 slots for two huge monsters; compartment size 66 mm x 48 mm x 45 mm
  • 1 slot for one big monster; compartment size 63 mm x 60 mm x 45 mm
  • 2 slots for two huge monsters; compartment size 63 mm x 55 mm x 45 mm
  • 2 slots for monsters; compartment size 46 mm x 26 mm x 45 mm
  • 2 slots for monsters; compartment size 45 mm x 38 mm x 45 mm
  • 6 slots for monsters; compartment size 41 mm x 36 mm x 45 mm
  • 9 slots for monsters and heroes; compartment size 40 mm x 25 mm x 45 mm
  • 4 slots for monsters and heroes; compartment size 39 mm x 28 mm x 45 mm
  • 9 slots for small monsters and heroes; compartment size 26 mm x 25 mm x 45 mm