AGDH041BO 295 mm x 295 mm x 41 mm foam tray for board game boxes
  • Visa
You can also find this product here:
Foam tray with 31 slots. Ready to use - glued 10 mm foam base. Slot size: (W x H x D):
  • 10 slots 39 mm x 43 mm x 31 mm
  • 2 slots 46 mm x 43 mm x 31 mm
  • 3 slots 78 mm x 52 mm x 31 mm
  • 3 slots 26 mm x 59 mm x 31 mm
  • 2 slots 26 mm x 54 mm x 31 mm
  • 8 slots 26 mm x 40 mm x 31 mm
  • 2 slots 47 mm x 54 mm x 31 mm
  • 1 slot 106 mm x 54 mm x 31 mm
Dimension for this board game foam tray is 295 mm x 295 mm x 41 mm. The 41 mm thickness is the result from 10 mm base and tray with 31 mm effective usable height.
  • Dimension 295 mm x 295 mm x 41 mm