AGDU050BO 295 mm x 295 mm x 50 mm foam tray for board game boxes with 22 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
  • 1 huge slot with 126 mm x 206 mm x 40 mm, this can be divided with the insert in 12 slots 31 mm x 30 mm x 40 mm plus 3 slots 31 mm x 37 mm x 40 mm
  • 12 slots 36 mm x 26 mm x 40 mm
  • 1 slot 42 mm x 51 mm x 40 mm
  • 1 slot 29 mm x 51 mm x 40 mm
  • 2 slots 57 mm x 26 mm x 40 mm
  • 2 slots 58 mm x 26 mm x 40 mm
  • 3 slots 52 mm x 78 mm x 40 mm
Dimension for this board game foam tray is 295 mm x 295 mm x 50 mm. The 50 mm thickness is the result from 10 mm base and tray with 40 mm effective usable height.
  • Dimension 295 mm x 295 mm x 50 mm