AGDX040BO 295 mm x 295 mm x 40 mm foam tray for board games - 41 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
The 41 compartments have the following dimensions:
  • 14 compartments 25 mm long x 40 mm wide x 30 mm deep
  • 8 compartments 27 mm long x 62 mm wide x 30 mm deep
  • 4 compartments 40 mm long x 37,5 mm wide x 30 mm deep
  • 4 compartments 38,8 mm long x 45 mm wide x 30 mm
  • 4 compartments 25 mm long x 25 mm wide x 30 mm
  • 2 compartments 25 mm long x 45 mm wide x 30 mm
  • 1 round compartment: 25 mm diameter, 30 mm deep
The foam tray has the dimensions: 295 mm x 295 mm x 40 mm total height (30 mm usable height + 10 mm foam base).