AGMEGA065BO 295 mm x 295 mm x 65 mm foam tray for board games - 63 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
The 63 compartments have the following dimensions::
  • 9 compartments: 25 mm long x 37 mm wide x 55 mm deep.
  • 14 compartments: 25 mm long x 25 mm wide x 55 mm deep
  • 33 compartments: 30 mm long x 25 mm wide x 55 mm deep
  • 1 compartment: 70 mm long x 65 mm wide x 55 mm deep
  • 1 compartment: 55 mm long x 32 mm wide x 55 mm deep
  • 1 compartment: 45 mm long x 32 mm wide x 55 mm deep
  • 1 compartments: 40 mm long x 35 mm wide x 55 mm deep
  • 3 compartments: 37 mm long x 25 mm wide x 55 mm deep
The foam tray has the dimensions: 295 mm x 295 mm x 65 mm total height (55 mm usable height + 10 mm foam base). It fits many original game boxes.