AGMEKM070BO 295 mm x 295 mm x 70 mm foam tray for board games - 17 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
The tray has the following dimensions: 295 mm x 295 mm x 70 mm total height (60 mm usable height + 10 mm foam base). It is thus suitable for many original game boxes.
The 17 compartments have the following dimensions:
  • 4 compartments: 95 mm long x 55 mm wide x 60 mm deep
  • 2 compartments: 95 mm long x 75 mm wide x 60 mm deep
  • 6 compartments: 45 mm long x 33 mm wide x 60 mm deep
  • 2 compartments: 45 mm long x 42 mm wide x 60 mm deep
  • 2 compartments: 60 mm long x 29 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartment: 105 mm long x 65 mm wide x 60 mm deep