AGMEQH070BO 295 mm x 295 mm x 70 mm foam tray for board games - 36 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
The 36 compartments have the following dimensions:
  • 8 compartments: 29 mm long x 26 mm wide x 60 mm deep
  • 7 compartments: 70 mm long x 29 mm wide x 60 mm deep
  • 7 compartments: 57 mm long x 29 mm wide x 60 mm deep
  • 4 compartments: 31 mm long x 31 mm wide x 60 mm deep
  • 2 compartments: 58 mm long x 29 mm wide x 60 mm deep
  • 2 compartments: 31 mm long x 27 mm wide x 60 mm deep
  • 2 compartments: 27 mm long x 25 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartment: 92 mm long x 70 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartment: 62 mm long x 58 mm wide x 60 mm deep
  • 2 card compartments: 70 mm long x 47 mm wide x 60 mm deep
The foam tray has the dimensions: 295 mm x 295 mm x 70 mm total height (60 mm usable height + 10 mm foam base).