AGMESQ040BO 295 mm x 295 mm x 40 mm foam tray for board games - 22 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
The 22 compartments have the following dimensions:
  • 8 compartments: 40 mm long x 30 mm wide x 30 mm deep
  • 6 compartments: 49 mm long x 40 mm wide x 30 mm deep
  • 2 compartments: 51 mm long x 47 mm wide x 30 mm deep
  • 2 compartments: 69 mm long x 56 mm wide x 30 mm deep
  • 1 compartment: 62 mm long x 40 mm wide x 30 mm deep
  • 2 card compartments, standard: 96 mm long x 71 mm wide x 30 mm deep
  • 1 card compartments, mini: 75 mm long x 49 mm wide x 30 mm deep
The foam tray has the dimensions: 295 mm x 295 mm x 40 mm total height (30 mm usable height + 10 mm foam base).