AGMFIC040BO 295 mm x 295 mm x 40 mm foam tray for board games with 21 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 40 mm high foam tray is divided into 21 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 15 compartments: 60 mm long x 45 mm wide x 30 mm deep
  • 2 compartments: 107 mm long x 73 mm wide x 30 mm deep
  • 2 compartments: 95 mm long x 95 mm wide x 30 mm deep
  • 2 compartments: 71 mm long x 55 mm wide x 30 mm deep
This foam tray has the dimensions: 295 mm x 295 mm x 40 mm total height (30 mm usable height + 10 mm foam base).